skoki ze spadochronem Włocławek
skoki ze spadochronem Torun
skoki z instruktorem
kup voucherzamów skokzgłoszenie na kurs

skoki spadochronowe Chojnice

szkolenie spadochronowe Chojnice

Celem zapoznawczych skoków w tandemie, jest zaproponowanie chętnym, bez skomplikowanego szkolenia, swobodnego spadania i lotu na spadochronie takiego, jakie może przeżyć tylko wyszkolony spadochroniarz. Przybliżenie piękna i doznań spadochroniarstwa, szerokiej publiczności, również dla niepełnosprawnych.

SKOKI TANDEMOWE – historia
Główny i decydujący wpływ na rozwój skoków Tandemowych miało umieszczenie spadochronu zapasowego na plecach, razem z spadochronem głównym. Wprowadzenie tej zmiany pozwoliło na umiejscowienie pasażera i droga do skoków tandemowych została definitywnie otwarta.

W roku 1977 został wykonany pierwszy skok tandemowy. Bill Booth użył do tego swojego spadochronu przystosowanego do skoku tandemowego. Pasażerem był 11 letni chłopiec.

Trzeba było rozwiązać jeszcze wiele problemów zanim osiągnięto dzisiejszy stan. Powstał cały tandemowy program, wyprodukowano odpowiednią uprząż, czasze oraz skonstruowano hamowanie spadochronu i dodatki do tandemowego systemu.

W obecnej chwili skoki spadochronowe w Tandemie dzięki wielu latom praktyki i postępowi technicznemu są bardzo bezpieczne i coraz więcej ludzi korzysta z tej formy poznania spadochroniarstwa.

Wielu z nich po wykonaniu skoku w Tandemie wraca na lotnisko by odbyć kurs i skakać samodzielnie.

Skoki w Tandemie dają również możliwość poznania spadochroniarstwa osobom, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą skakać samodzielnie. Wielu niepełnosprawnych skorzystało z tej możliwości. Są tacy, którzy nie poprzestali na jednym skoku i wracają na lotnisko aby wykonać swoje kolejne skoki.
BOSO, ALE W OSTROGACH
JA SKACZĘ, TY TEŻ MOŻESZ
ZA CHWILĘ START