skoki ze spadochronem Włocławek
skoki ze spadochronem Torun
skoki z instruktorem
kup voucherzamów skokzgłoszenie na kurs

Kurs klasyczny na linę

Szkolenie metodą "na linę".

Rozpoczynamy od 8 godzin szkolenia teoretycznego zakończonego egzaminem.

Pierwsze trzy skoki wykonywane są z samoczynnym otwarciem spadochronu z wysokości 800 metrów. Spadochron otwierany jest przy pomocy liny zamocowanej do samolotu.

Po wykonaniu minimum trzech skoków przechodzimy do kolejnego etapu szkolenia, czyli stabilizacji 1200 -1500 metrów. W tym systemie, spadanie ucznia skoczka stabilizowane jest przez stabilizator, a spadochron otwierany jest samodzielnie przez skoczka. Skok na stabilizację jest przygotowaniem skoczka do większych prędkości i swobodnego spadania.

Kolejnym etapem są skoki na wolne otwarcie (nie ma już liny i stabilizacji), do których można przystąpić po opanowaniu prawidłowych wyjść z samolotu i prawidłowej pozycji skoczka. Z reguły dzieje się to od około 7-10 skoku.

Od tego momentu każdy skok wykonywany jest na wolne otwarcie z wysokości 1200 - 4000 metrów. Uczeń skoczek wyskakuje z samolotu z coraz większych wysokości i wykonuje różne zadania. Jeśli skoki są wykonywane prawidłowo zwiększa się wysokość i stopień trudności zadań.

Po wykonaniu minimum 50 skoków i 30 minut swobodnego spadania, uczeń skoczek może przystąpić do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego.

Po uzyskaniu Świadectwa Kwalifikacji uczeń skoczek staje się samodzielnym skoczkiem spadochronowym i nie wymaga nadzoru instruktora.

Szukasz pasji na całe życie?

Spadochroniarstwo może się nią stać.

ZAPRASZAMY
SKOK NA STABILIZACJĘ?
PRZED LĄDOWANIEM
SKOK NA LINĘ?